Zaczęło się w roku 2015. Był tort, świeczki i poetycki happening. A przede wszystkim była bohaterka spotkania – Ewa Lipska i JEJ wiersze w wykonaniu trzech pokoleń pasjonatów poezji.
Duch poezji – tak profesjonalnie wprowadzony przez Jubilatkę – pozostał już na stałe w siedzibie Fundacji.

Dlaczego? Zapewne tak zaczarowała Pani Ewa, ale niewykluczone, że i sąsiedztwo ma tu pewien wpływ… Otóż przy Radziwiłłowskiej, oddalony zaledwie o trzy numery, znajduje się dom rodzinny Wisławy Szymborskiej.

Gdy tak niedaleko od miejsca, w którym rodził się noblowski talent, pojawi się z dobrą energią inna Wielka Poetka – musi się coś wydarzyć.

I wydarzyło się. Narodziły się Poetyckie Jaskółki – Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny, którego corocznym podsumowaniem są tomiki adeptów sztuki poetyckiej.
Bez mistrza i przewodnika trudniej podążać do celu. Kierując się tą myślą, pomyśleliśmy, by znaleźć młodym wielkich patronów. To dlatego każdemu tomikowi towarzyszy wybitny współczesny twórca. Kolejne tomiki otwierały wiersze Ewy Lipskiej „Poezja” i „Bunt młodych”, Wisławy Szymborskiej „Pochwała siostry”, Wojciecha Bonowicza „Opowiadanie” oraz Adama Zagajewskiego „Szybki wiersz”. W roku 2020 naszym Mistrzem był Bronisław Maj.

Jest wiosna. Czas płynie szybko, więc ogłaszamy kolejną, szóstą edycję Poetyckich Jaskółek, a tomik tym razem otworzy wiersz „Żyj tą nadzieją” mistrza nad mistrzami, nieobecnego już z nami, Marka Grechuty.

Czekamy na Wasze prace, bo warto. Zawsze Warto!

Regulamin VI edycji Konkursu Karta Zgłoszeniowa
Poetyckie Jaskółki Tomik 4
Poetyckie Jaskółki Tomik 3
Poetyckie Jaskółki Tomik 2
Poetyckie Jaskółki Tomik 1