Ponad 60 laureatów i ich opiekunów naukowych uczestniczyło w uroczystej gali podsumowania Konkursu.
Spotkaliśmy się w piątkowe przedpołudnie 17 listopada w krakowskiej siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego. NBP to partner tegorocznej edycji Projektu!
Na wstępie spotkania była „Rota”– odśpiewana w historycznym miejscu, bo nieopodal pomnika Grunwaldzkiego – miejsca chóralnego prawykonania pieśni.
Zebranych w pięknej sali Banku powitała i gratulacje składała pani Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP – Katarzyna Basiak-Gała.
Zaproszenie na galę przyjęła pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty – serdecznie dziękujemy!
Motywujący do dalszej pracy list skierował do zebranych Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa.
Krótkie słowo skierowali do Wszystkich przedstawiciele Organizatorów.
Potem były liczne gratulacje i podziękowania, bo przecież uczestniczyliśmy w wielkim i ważnym projekcie!
W tym roku Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” napisało ponad 10 tysięcy uczniów z 490 szkół Małopolski. To wyjątkowa kompania promująca poprawną polszczyznę i uczenie się historii!
Cieszymy się ogromnie, bo były z nami także szkoły spoza Małopolski: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie, woj. łódzkie i Szkoła Podstawowa w Brześciu, woj. świętokrzyskie.
Dyktando Niepodległościowe napisali także uczniowie czterech szkół zagranicznych: Zespołu Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze; Państwowego Polskiego Gimnazjum w Rezekne na Łotwie; Polskiej Szkoły Sobotnio – Niedzielnej im. I.J. Paderewskiego w Żytomierzu oraz Szkoły Średniej w Niżankowicach im. G. Pipskogo.
Cieszy nas także liczny udział uczniów województwa śląskiego w I Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Lublińcu.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom a Laureatom gratulujemy!
Po krótkiej prezentacji podsumowującej tegoroczne Dyktando odbyła się najważniejsza część, czyli wręczanie dyplomów, podziękowań i nagród. Ale zanim zaprosiliśmy laureatów i ich opiekunów na środek sali mieliśmy czas na refleksję – wysłuchaliśmy kilku fragmentów muzycznych w wykonaniu młodych artystów gitary: Dagmary Janikowskiej i Szymona Golca – uczniów POSM II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowa. Za koncert dziękujemy!
A nasi laureaci – zwłaszcza najmłodsi – występowali z pewnym zawstydzeniem, dopiero wspólne fotografie pozwalały na wytchnienie.
W imieniu Komisji Wojewódzkiej gratulujemy LAUREATOM i WYRÓŻNIONYM! Serdecznie dziękujemy i gratulujemy NAUCZYCIELOM!
Pamiętaliśmy o wszystkich Uczestnikach Dyktanda, Dyrektorach Szkół, Koordynatorach, Nauczycielach pracujących w komisjach szkolnych Konkursu, Wychowawcach, bo to dzięki tym LUDZIOM Dyktando Niepodległościowe ma sens! Dziękowaliśmy brawami i dobrym słowem.
To wspaniałe, że byliśmy razem!
Ostatnią część spotkania w NBP wypełniły warsztaty sprawdzania autentyczności banknotów poprowadzone przez pracowników Banku.
Na ręce Dyrekcji Oddziału Okręgowego NBP składamy serdeczne podziękowania za wsparcie Projektu, organizację gali oraz przekazane wspaniałe nagrody: monety i książki!
W tegoroczną edycję Konkursu ponownie intensywnie włączyło się Radio Kraków – zostały przygotowane audycje i nagrania, zamieszczono nagrania tekstów konkursowych. Serdecznie dziękujmy!
Pozwalamy sobie na powtórzenie podziękowań adresowanych do Mecenasów Projektu:
- Dziękujemy Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK za przekazanie wartościowych pozycji historycznych dla starszych laureatów!
- Serdecznie dziękujemy firmie WAWEL SA za niezwykle przyjazne przyjęcie oferty współpracy oraz ofiarowanie dla finalistów i laureatów słodkich upominków!
- Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie za współorganizację etapu wojewódzkiego Konkursu.
- Pani Prezes Marii Waliczek oraz całemu Zarządowi Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA serdecznie dziękujemy za organizacyjne wsparcie oraz przekazane upominki dla dorosłych uczestników projektu.
Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM za udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”!
Do zobaczenie za rok!
Osoby zainteresowane pozyskaniem fotografii z gali Konkursu prosimy o kontakt: dyktando.n@gmail.com
Link do relacji na stronie Kuratorium:
V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
„Po polsku o historii” dla uczniów kl. IV-VII szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych
województwa małopolskiego w roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu „Małopolskie dziedzictwo – bon edukacyjny”
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego