Jaki wakacyjny dzień jest najlepszy na rodzinny przyjazd na Wzgórze Wawelskie? Czym są rzygacze i ile ich jest? Dlaczego na Rynku obok ratuszowej wieży leży głowa?
Na te i bardzo wiele innych pytań 22 czerwca br. poszukiwali odpowiedzi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach! Na Wawelskim Wzgórzu uczniowie rozwiązywali quest po wizycie w katedrze oraz w małych grupach przyglądali się wszystkiemu, aby wykonać tajemnicze zadania. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał także zejściu do Podziemi Rynku, aby w miłym chłodku posłuchać o najdawniejszej historii Krakowa. Potem pokrzepiający obiad i dalej szlakiem historii i kultury Krakowa! Sympatyczna grupa dzieci pod czujnym i wspierającym okiem pani Marii Kieruzel- polonisty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach zaskoczyła wszystkich pięknym i gromkim odśpiewaniem hymnu swojej Szkoły w podziękowaniu za gościnę. Kiedy po odwiedzeniu zaplanowanych punktów na trasie zwiedzania przyszło się pożegnać niektórzy wymownie mówili „do zobaczenia”. Zatem spotkamy się jeszcze w Krakowie!
Tak oto wyglądał w skrócie pobyt pierwszej grupy uczestniczącej w projekcie Fundacji „Zawsze Warto” pn. LETNI DZIEŃ W KRAKOWIE „Małopolskie dziedzictwo – bon edukacyjny”.
Dzieci z Proszowic w tej sposób zostały nagrodzone za liczny udział w jesiennym projekcie Fundacji, czyli III Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym!
Na fotografie uczestników robione w czasie pobytu w Krakowie ciągle czekamy pod adresem: edu@zawszewarto.pl
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego