Po długich pandemicznych zmaganiach zakończyliśmy VIII edycję Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
Jak wszystkich z nas prywatnie, jak każdą szkołę, ucznia i nauczyciela, skutki pracy online dotykają każdego dnia, nie bez wpływu na wyniki i oceny. Przyjmujemy to wszystko z pokorą, czasem przełykając ślinę…
Dziękujemy uczestnikom, że znów chcieli z nami być, nauczycielom-opiekunom, że konsekwentnie wraz ze swoimi uczniami uczestniczą w kolejnych edycjach dyktanda i wreszcie koordynatorom i zespołom poprawiającym etap wojewódzki za ogrom pracy, cierpliwość, ale i dobrą energię, którą oddają projektowi.
Niezmierni miło nam poinformować, że najlepsze wyniki wśród piszących nasze dyktando osiągnęli uczniowie szkoły podstawowej:
w grupie klas IV-VI:
- I miejsce: 99,5 pkt. – Marcelina Placha, uczennica Szkoły Podstawowej w Potęgowie (pomorskie)
- II miejsce: 99 pkt. – Malwina Rurańska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu (śląskie)
- III miejsce: 99 pkt. – Maksymilian Nowakowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini (małopolskie)
Wynik 99 pkt. osiągnęli również:
Tomasz Gut, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Flagi Polski w Libiążu (małopolskie)
Aleksander Ostrowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu (śląskie).
w grupie klas VII-VIII:
- I miejsce ex aequo: 100 pkt. – Emilia Małysa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie (małopolskie)
- I miejsce ex aequo: 100 pkt. – Gabriela Hajduk, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Zarzeczu (podkarpackie)
- I miejsce ex aequo: 100 pkt. – Gabriel Kwaśniak, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Zarzeczu (podkarpackie)
Warto podkreślić, że w tej grupie piszących Dyktando jeszcze trzy inne osoby uzyskały w etapie wojewódzkim wynik 100 pkt. Byli to:
Maksymilian Waląg, uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Gorlicach (małopolskie)
Mariola Buczek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Najświętszego Serca Jezusa w Starej Wsi (podkarpackie)
Natalia Hinca, uczennica Szkoły Podstawowej w Potęgowie (pomorskie)
Uwaga!
Ze względu na postanowienia regulaminowe (punkt II.7) wybierając Honorowych Laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” i fakt uzyskania przez najlepszych uczestników konkursu (dotyczy kl. IV-VI i kl. VII-VIII szkół podstawowych) takich samych wyników etapu wojewódzkiego, wybierając trzy najlepsze wyniki jury sięgnęło dodatkowo do wyników etapu szkolnego.
w grupie klas szkół ponadpodstawowych:
- I miejsce: 98 pkt. – Natalia Smalarz, uczennica Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (śląskie)
- II miejsce: 96 pkt. – Patrycja Szabla, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu (małopolskie)
- III miejsce: 95 pkt. – Kalina Węgrzyn, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (dolnośląskie)
Gratulujemy sukcesu!
A dla zwycięzców przygotowaliśmy specjalne dyplomy i upominki, które wkrótce dotrą bezpośrednio do macierzystych szkół wyróżnionych uczniów.
INFORMACJE DLA LAUREATÓW Z MAŁOPOLSKI:
Z oczywistych, pandemicznych ograniczeń nie odbędzie się w tym roku Gala finałowa Dyktanda.
Wszystkich laureatów zapraszamy osobiście po odbiór zaświadczeń o wynikach oraz nagród do biura Fundacji codziennie (poniedziałek-piątek) w godzinach 9.00 do 15.00 w dniach od 10 maja 2021 do 30 czerwca 2021.
W sytuacjach pilnych, skan zaświadczenia wyślemy na podany adres mailowy.