MAM 01
Muzyczna Akademia Malucha

Odpowiadając na zgłaszane przez przedszkola i szkoły zapotrzebowanie w dostępie dzieci, zwłaszcza przedszkolnych oraz klas nauczania początkowego (I-III) do muzyki i różnorodnych wydarzeń muzycznych na żywo. Ograniczone możliwości takich miejsc jak Filharmonia i Opera nie wypełniają istniejącego „zapotrzebowania”, nie dają też szans na kameralność takich spotkań.

Organizowane przez Fundację „Zawsze Warto” koncerty-warsztaty odbywają się w kameralnej przestrzeni Salonu Radziwiłłowskiego (ponad 100 m2), z bardzo dobrą akustyką, krzesłami które nie zasłaniają oraz w warunkach umożliwiających dzieciom kontakt zarówno z muzykami jak i instrumentami – „na wyciągnięcie ręki”.

Przestrzeń daje również szansę współudziału dzieci w prowadzonych spotkaniach zarówno w roli słuchacza, uczestnika warsztatów jak i aktywnego współtwórcy koncertu, z użyciem udostępnianych dzieciom instrumentów perkusyjnych.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani, profesjonalni muzycy i animatorzy kultury.
W programie spotkań proponujemy dzieciom różne style w muzyce, rodzaje instrumentów muzycznych oraz podstawowe elementy teorii muzyki.

Informacje o Akademii dla szkół i przedszkoli

 • spotkania odbywają się w trzecie poniedziałki miesiąca, w siedzibie Fundacji, ul. Radziwiłłowska 23/8, I tura – godzina 9.30, II tura – godzina 11.00. Czas trwania koncertu-warsztatu – 60 minut
 • warunkiem udziału jest zgłoszenie klasy, szkoły wraz z podaniem ilości dzieci – telefonicznie: 12-422 05 79 lub mailem: biuro@zawszewarto.pl
 • koszt jednorazowego uczestnictwa wynosi 12,00 PLN za dziecko i może być uiszczony bezpośrednio przed czy po koncercie (możliwa płatność przelewem)
 • udział nauczycieli, opiekunów jest bezpłatny

Terminarz poniedziałkowych zajęć Akademii w 2019 roku:

 • 17 lutego 2020
 • 16 marca 2020
 • 20 kwietnia 2020
 • 18 maja 2020
 • 15 czerwca 2020

i po wakacjach:

 • 19 października 2020
 • 16 listopada 2020
 • 14 grudnia 2020

Muzyczne spotkania z najmłodszymi dziećmi w ramach Akademii Muzycznej uświadomiły nam nowy, ciekawy obszar edukacji dotąd przez nas nieodkryty. Wszystko to za sprawą, współpracującej z nami artystki-malarki, absolwentki krakowskiej ASP, pasjonatki sztuki i… dzieci Pauliny Dąbrowskiej-Dorożyńskiej.
To właśnie pani Paulina na swoich warsztatach w czasie naszego czerwcowego pikniku w ogrodach firmy FARMONA gromadzi nieprzebrane tłumy dzieci, młodych twórców malujących, klejących, wycinających, tworzących dzieła niepowtarzalne pod czujnym okiem plastyka.

W grudniu 2018 pani Paulina poprowadziła w Fundacji warsztaty ozdób świątecznych i choinkowych. Byliśmy pod wrażeniem skupienia młodych adeptów sztuk plastycznych, ich radości tworzenia i efektownych, niepowtarzalnych ozdób świątecznych powstałych w czasie wspólnej zabawy inspirowanych podpowiedziami artysty-plastyka.

A skoro tak to…

Zapraszamy dzieci ze starszych grup przedszkolnych oraz najmłodszych uczniów (kl.I-III) na kolejne zajęcia warsztatowe – plastyczne i przyrodnicze.
Najbliższe zaplanowaliśmy w kwietniu (terminy do indywidualnego uzgodnienia z grupami) dedykowane świętom wielkanocnym (palmy, pisanki!) oraz ozdobom ludowym.
Wszystkie materiały do zajęć zapewniamy jako organizator warsztatów.

Warsztaty plastyczne Warsztaty przyrodnicze

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy pod telefonem:
biuro@zawszewarto.pl lub telefonicznie: 12-422 05 79
Koszt uczestnictwa w warsztatach muzycznych i plastycznych: 12.00 PLN, w warsztatach przyrodniczych 10.00 PLN.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !