Zaczęło się dokładnie 5 lat temu. Był tort, świeczki i poetycki happening. A przede wszystkim była bohaterka spotkania – Ewa Lipska i JEJ wiersz w wykonaniu trzech pokoleń pasjonatów poezji.
Duch poezji – tak profesjonalnie wprowadzony przez Jubilatkę – pozostał już na stałe w siedzibie Fundacji.

Dlaczego? Zapewne tak zaczarowała Pani Ewa, ale niewykluczone, że i sąsiedztwo ma tu pewien wpływ… Otóż przy Radziwiłłowskiej, oddalony zaledwie o trzy numery, znajduje się dom rodzinny Wisławy Szymborskiej.

Gdy tak niedaleko od miejsca, w którym rodził się noblowski talent, pojawi się z dobrą energią inna Wielka Poetka – musi się coś wydarzyć.

I wydarzyło się. Narodziły się Poetyckie Jaskółki – Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny, którego corocznym podsumowaniem są tomiki adeptów sztuki poetyckiej.
Bez mistrza i przewodnika trudniej podążać do celu. Kierując się tą myślą, pomyśleliśmy, by znaleźć młodym wielkich patronów. To dlatego każdemu tomikowi towarzyszy wybitny współczesny twórca. Kolejne tomiki otwierały wiersze Ewy Lipskiej „Poezja” i „Bunt młodych”, Wisławy Szymborskiej „Pochwała siostry”, Wojciecha Bonowicza „Opowiadanie” oraz Adama Zagajewskiego „Szybki wiersz”.

Jest wiosna. Czas płynie tak szybko, że nim się obejrzymy, pojawi się kolejna – piąta Poetycka Jaskółka.
Czekajcie na nią. Warto. Zawsze Warto!

Poetyckie Jaskółki Tomik 4
Poetyckie Jaskółki Tomik 3
Poetyckie Jaskółki Tomik 2
Poetyckie Jaskółki Tomik 1