czyli relacja z wyjazdowego warsztatu uczestników projektu w ramach Naukowych Inspiracji – Ciekawych i Kreatywnych.
W piątek 4 listopada 2016 uczniowie XII LO im. C. K. Norwida z Krakowa oraz Technikum im. Stanisława Staszica z Nowego Targu wraz ze studentami Politechniki Krakowskiej wzięli udział w grze terenowej „Okiem i szkiełkiem” w Rabce-Zdroju.
Drużyny zebrały się o godzinie 10.00 w punkcie startowym przy ul. Orkana i miały za zadanie odnaleźć budynki charakterystyczne dla drewnianego budownictwa Rabki.
Po krótkim wprowadzeniu w zagadnienia związane z architekturą drewnianą Rabki z przełomu XIX i XX wieku, zaopatrzeni w karty obiektów, stare fotografie i mapki przystąpili wszyscy do gry. Uczestnicy szybko odnaleźli wybrane obiekty i sporządzili odpowiednie rysunki i zdjęcia oraz przeprowadzili wywiady z mieszkańcami na temat historii tych drewnianych willi. Około godziny 13-tej uczestnicy gry spotkali się na wspólnym obiedzie w Kawiarni Zdrojowej. Następnie odbyły się warsztaty, w czasie których uczestnicy przedstawili swoje rysunki, zdjęcia i zdobyte informacje. Atmosfera była serdeczna, uczniowie i studenci wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami, stworzyli zgrane zespoły.
Bardzo miłym zaskoczeniem dla uczestników projektu były odwiedziny Wice-Burmistrza Rabki-Zdroju pana mgr inż. Roberta Wójciaka, który swoją obecnością zaświadczył jak bardzo zależy władzom na rozwoju Rabki i jak ważna jest dla nich przyszłość miasta – także w przestrzeni krajobrazu. Uczestników projektu odwiedził także Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu – pan mgr Ryszard Gruszka. Takie przyjazne wizyty to wspaniała motywacja i inspiracja!!! Dziękujemy!!!
Projekt ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY realizuje Fundacja „Zawsze Warto” w ramach zadania Województwa Małopolskiego Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne 2016 we współpracy z Kołem Naukowym „Młoda Urbanistyka” Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Bezpośrednimi uczestnikami działań są studenci raz uczniowie z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Krakowie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego