Śpiewem unieśmy serca

Projekt Fundacji „Zawsze Warto”
w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2021 r.
„Małopolskie chóry”

Śpiewem unieśmy serca to projekt łączący współpracę młodzieży i dorosłych z wybranych Ośrodków Kultury, członków orkiestry dętej i uczniów Szkoły Muzycznej.

Rolę wiodącą w projekcie pełniła POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie i jej profesorowie na czele z dyrygentem chóru.
Covidowe ograniczenia w Szkole Muzycznej oraz Centrum Muzyki w Suchej Beskidzkiej sprawiły, że do współpracy udało się namówić Szkołę Muzyczną oraz Orkiestrę Dętą OSP w Dobczycach. Przy ogromnym zaangażowaniu muzyków oraz społeczności gminy (w tym Urząd Miasta i Gminy Dobczyce) efekty końcowe przeszły najśmielsze oczekiwania.
Warsztaty odbywały się w siedzibie POSM w Krakowie, siedzibie Fundacji oraz w Szkole Muzycznej i siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach.

Potęgujące się ograniczenia epidemiczne sprawiły, że musieliśmy zrezygnować w zaplanowanej ilości koncertów.
W dniu 21 listopada 2021 przygotowaliśmy duży koncert premierowy w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.
Mimo ograniczeń w koncercie wzięło udział ok. 500 słuchaczy oraz cały zespół muzyków. Koncert stał się wręcz wydarzeniem muzycznym a bisy trwały niemal pół godziny. To był ogromny wysiłek organizatorów i muzyków.
Ponieważ epidemia się rozprzestrzeniała nie chcieliśmy narażać zwłaszcza muzyków (młodzież i dorośli) na kolejne transmisje covidowe. Koncert został powtórzony przy odrobinie zmienionej aranżacji i zagrany raz jeszcze w odmiennej niż koncertowa sytuacji, w czasie mszy dedykowanej pamięci zmarłej Profesor POSM w krakowskim kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Toniach.

Nagranie koncertu premierowego z opisem wydarzenia zostało zrealizowane i jest dostępne na platformie youtube
oraz stronach internetowych organizatora.

2021.11.21 Missa Brevis – koncert w Dobczycach

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

logo-new-stopa15478