POEZJA I TEATR – ZAWSZE WARTO
projekt Fundacji „Zawsze Warto”
w ramach
zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2016 r.
pn. „Każde dziecko ma talent”

POEZJA I TEATR – ZAWSZE WARTO to dwa równoległe wydarzenia promujące rozwój talentów artystycznych oraz będących okazją do prezentacji twórczości młodych artystów: Jesienne Święto Poetów i Wyspiański – Kantor – Mrożek.
Jesienne Święto Poetów, czyli nabór wierszy uczniowskich i grafik, aby przygotować publikację tomiku wierszy. Tegoroczne świętowanie zaplanowano na 7 października.

Wydarzeniem towarzyszącym Jesiennemu Świętu Poetów będzie Konkurs na wiersz lub grafikę pt. Poetyckie jaskółki
Jednocześnie zorganizujemy kampanię promującą poezję i jej twórców i zaprosimy do realizacji różnych wydarzeń w szkołach.
Zwieńczeniem szkolnych działań są relacje nadsyłane do organizatora oraz spotkanie podsumowujące z wykładem i przekazaniem autorom i osobom towarzyszącym tomików wierszy uczniowskich. Szczególnym wyróżnieniem i nagrodą dla wybranych przez jury młodych poetów będzie kameralne spotkanie autorskie z uznanym poetą.

Wyspiański – Kantor – Mrożek to konkurs na scenariusz dla młodych twórców. Uczestnikom proponujemy konkurs na scenariusz oraz wizytę za kulisami teatru. Konkurs trwał będzie do wiosny (tryb roku szkolnego) i wtedy wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Projekt przyczyni się do rozwoju talentów artystycznych oraz da uczniom wiedzę i nowe kompetencje kulturowe.
Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie Fundacji.

Konkurs Poetyckie jaskółki Jesienne Święto Poetów Poetyckie jaskółki wylądowały

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

logo-new-stopa15478