poeci-logoKrakowska Noc Poezji zbiega się z fundacyjnym Jesiennym Świętem Poetów. Od dwóch lat Fundacja z dużą przyjemnością łączy te dwa wydarzenia. W tym roku miało być szczególnie, niezwykle i absolutnie niepowtarzalnie.

Jak będzie?
Inaczej.

W przededniu Nocy – w piątkowe popołudnie 9 października na ulicach wokół Plant odbędzie się kolejny uliczny konkurs poetycki – Przystanek Poezja. Znajomość polskiej poezji sprawdzimy wśród podróżujących i spacerowiczów.

Dzień później na ulice Krakowa miała wyjechać zaczarowana dorożka, dorożkarz i Poeta. Jeszcze nie słynna drynda, ale kto wie, może za rok…
Mija 40 lat od śmierci zaczarowanego dorożkarza – Jana Kaczary – uznaliśmy, że to pora by przywrócić tradycję zaczarowanej dorożki – dorożki poetyckiej!

Nie będzie tak, jak planowaliśmy…
Ale będzie!
Dorożka bez Poety – pusta dorożka – ruszy spod Adasia o 18.00. Na szlaku wybitnych poetów zostawi bukiety kwiatów, dziękując za chwałę pozostawioną naszemu miastu. Będą zatem kwiaty składane kolejno Mickiewiczowi, pod kamienicą, gdzie mieszkał Czesław Miłosz (ul. Bogusławskiego) oraz przy Radziwiłłowskiej 29 (dom rodzinny Wisławy Szymborskiej).

Wieczór zakończy się kameralnie w Salonie Radziwiłłowskim. Otworzymy okna, by popłynął w mrok polonez Chopina…
Wtedy też rozlosujemy nagrody wśród uczestników piątkowego konkursu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo w poniedziałek, 12.10.2020.

Projekt realizowany w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Poezji

Hyde-Park-loga2020Jaskółki 10.2020 Jesienne Święto Poetów

Noc, która nie miała być pandemiczna
Noc
Koncert urodzinowy