Tegoroczna Gala podsumowująca IX edycję projektu odbyła się na zaproszenie Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej w Łodzi. W jej imieniu gości powitał Wiceprezydent Adam Pustelnik.
Wykład inauguracyjny otwierający uroczystość pt. „Moda na sukces, czyli jak kreować markę osobistą w mediach społecznościowych” wygłosiła dr Kinga Stopczyńska.

Szczęśliwie, dwudniowe spotkanie najlepszych polskich maturzystów, laureatów projektu, zbiegło się w łódzkim Świętem Świateł. To była dla uczestników dodatkowa okazja by lepiej poznać miasto.

Tym razem Kapituła tytułem laureata wyróżniła 27 tegorocznych maturzystów spośród 95 finalistów.
Tegoroczna Gala była też okazją do wręczenia kolejnych Statuetek Jaskółki. Otrzymali je: V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (po raz trzeci), Uniwersytet Warszawski (po raz drugi) oraz Katarzyna Steliga (po raz pierwszy i ostatni!!!) tegoroczna absolwentka I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Kasia zdała wszystkie egzaminy maturalne na 100 procent i jest jedną z dwóch maturzystek w historii projektu (2014-2022), które bezbłędnie zdały wszystkie egzaminy!
Sukces to ogromny, zwłaszcza gdy doda się informację, że w ww. latach egzaminy maturalne zdawało w Polsce 2 381 956 osób.

Za rok, jubileuszowa X Gala odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. Gospodarzami spotkania będą: Adam Struzik ,Marszalek Województwa Mazowieckiego oraz Rafał Trzaskowski, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi

logo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor

Matura na 100 procent – IX edycja