poeci-logo

Z wielką radością przekazujemy nadesłane relacje z projektów edukacyjnych organizowanych w szkołach i bibliotekach w ramach Jesiennego Święta Poetów. Nauczycielom i bibliotekarzom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, serdecznie dziękujemy za zaufanie i każde słowo poparcia dla tej poetyckiej inicjatywy.
Przypomnijmy: Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów pod patronatem portalu Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprosili dzieci, młodzież i dorosłych do świętowania obecności wśród nas poetów i poezji. Na dzień święta wybrano czwartek 8 października. Tegoroczna edycja projektu otworzyła cykl corocznych wydarzeń poetyckich.

Wiemy, że w wielu szkołach organizowano różne wydarzenia poetyckie w tym dniu, nie wszystkie jednak materiały zostały przekazane do organizatorów. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nadesłanych relacji! Autorom projektów szkolnych i ich podopiecznym gratulujemy pomysłowości i mocy motywacyjnej!

Relacje z Jesiennego Święta Poetów:

„MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA, ZŁOTAWA, KRUCHA I MIŁA…” – relacja z wydarzeń przygotowanych w Zespole Szkół nr im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie:

JESIENNE ŚWIĘTO POETÓW, CZYLI PRZERWA INNA NIŻ WSZYSTKIE – relacja z wydarzeń przygotowanych w Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie:

JESIENNE KOSZE NATCHNIONE POEZJĄ… – relacja z wydarzeń przygotowanych w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej:

W DUCKE POEZJI – relacja z wydarzeń przygotowanych w Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla w Krakowie:

JESIENNE ŚWIĘTO POETÓW – relacja z wydarzeń przygotowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Nowym Targu:

Zobacz Zobacz

SALON POETYCKI – relacja z wydarzenia przygotowanego w Fundacji „Zawsze Warto” w Krakowie:

Zobacz

Niechaj 8 października będzie w Krakowie i Małopolsce prawdziwym świętem poetów i poezji także za rok.