VIII DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „Po polsku o historii”

Projekt Fundacji „Zawsze Warto”
w ramach zadania publicznego Województwa Świętokrzyskiego – w ramach małego grantu z art. 19a.
oraz zadania publicznego Urzędu Miasta Gdynia – w ramach małego grantu z art. 19a

W innych niż wszystkie dotychczasowe warunkach, bo epidemicznych, przyszło nam zmierzyć się z organizacją VIII edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Mimo obaw organizacyjnych i ograniczeń zgodną decyzją wszystkich koordynatorów wojewódzkich postanowiliśmy jednak trzymać się tradycji i świętować 11 Listopada kolejnym VIII Dyktandem „Po polsku o historii”.

Było trudno. Wiele szkół i nauczycieli z obawy o pogorszenie się warunków epidemicznych w ostatniej chwili się wycofało. Pierwszy etap przebiegł jednak zgodnie z planem, stacjonarnie. Warunki zmieniały się jednak błyskawicznie i z drugim etapem czekaliśmy do wiosny. Nie zdecydowaliśmy się jednak na warunki stacjonarne. Ten etap odbył się online w szkołach, których uczniowie zakwalifikowali się do grona finalistów. Kilkuosobowe grupy a czasem pojedyncze osoby w warunkach istniejących ograniczeń dyktando jednak napisały.

Finalistów i laureatów było znacznie jednak mniej. Nie było tradycyjnych Gal podsumowujących a tylko forma online. Wszystko to z nadzieją, że za rok będzie już normalnie.

Projekt tradycyjnie wsparł Spółdzielczy Instytut Wydawniczy „ZNAK”.

Jaskółki 04.2021 Dyktando Niepodległościowe