Niezwykle surowe kryteria projektu, mimo epidemii, ograniczeń, zmian terminu, spełniło w tegorocznej edycji egzaminów maturalnych aż 96 maturzystów, finalistów VII edycji „Matury na 100 procent”. 24 najlepszym z najlepszych Kapituła nadała tytuł laureata 2020. Egzaminy maturalne zdawało 259 272 tegorocznych absolwentów szkół średnich.

Plan był sympatycznie tradycyjny.
Na zaproszenie Marcina Krupy, Prezydenta Miasta mieliśmy spotkać się na finałowej Gali w Katowicach i przez dwa dni świętować wspólnie z laureatami, ich rodzicami i zaproszonymi gośćmi tegoroczne sukcesy. Stan epidemiczny plany te mocno ograniczył i zmienił. Z Gali jednak nie zrezygnowaliśmy.

25 września 2020 w godzinie 12.00 przy symbolicznym udziale dwóch laureatów „miejscowych” z Katowic i województwa śląskiego spotkaliśmy się w Willi Goldsteinów, by świętować wspólnie z pozostałymi laureatami i zaproszonymi gośćmi sukces najlepszych polskich maturzystów w czasie transmisji na żywo.
Był jak zawsze wykład akademicki, był koncert dedykowany laureatom, były dyplomy, rekomendacje, nagrody i stypendia. Nie dla wszystkich niestety, bo skutki pandemii dotknęły w tym roku wielu naszych zacnych partnerów i sponsorów.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym tak znakomitych wyników egzaminów z wiedzy i determinacji oraz społecznej odpowiedzialności czyli egzaminu dojrzałości.
Życzymy wszystkim dalszych sukcesów, już akademickich i zawodowych. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne sukcesy są dobrą prognozą na następne.

Matura na 100 procent – VII edycja