Warsztaty muzyczne
Zgłaszane przez szkoły i przedszkola zainteresowanie udziałem dzieci w różnorodnych wydarzeniach muzycznych (koncerty, warsztaty), w sytuacji ograniczonego dostępu do nich w innych miejscach sprawiło, że postanowiliśmy podjąć takie wyzwanie wykorzystując potencjał lokalowy i organizacyjny, by takie zajęcia zorganizować i poprowadzić w formie stałych, comiesięcznych spotkań.
Organizowane przez Fundację „Zawsze Warto” koncerty-warsztaty odbywają się w kameralnej przestrzeni Salonu Radziwiłłowskiego (ponad 100 m2), z bardzo dobrą akustyką, krzesłami które nie zasłaniają oraz w warunkach umożliwiających dzieciom kontakt zarówno z muzykami jak i instrumentami – „na wyciągnięcie ręki”.
Przestrzeń daje również szansę współudziału dzieci w prowadzonych spotkaniach zarówno w roli słuchacza, uczestnika warsztatów, jak i aktywnego współtwórcy koncertu, z użyciem udostępnianych instrumentów perkusyjnych. Zajęcia zainaugurowaliśmy w grudniu 2017 zapraszając dzieci z nieodległych od nas szkół i przedszkoli na koncerty świąteczno-noworoczne. Tak zaczęła się nasza przygoda z muzyką dla najmłodszych.
Warsztaty-koncerty odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca (od października do czerwca) w dwóch lub trzech turach, w zależności od ilości chętnych. Ze względu na komfort dzieci oraz ich aktywny współudział, w spotkaniach może wziąć udział maksymalnie 60 uczestników.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani, profesjonalni muzycy i animatorzy kultury.
W programie spotkań proponujemy różne style w muzyce, rodzaje instrumentów muzycznych oraz podstawowe elementy teorii muzyki.
Program zajęć muzycznych
- instrumenty dęte, blaszane (np. puzon, trąbka), w programie nie zabraknie Hejnału Mariackiego;
- instrumenty smyczkowe, motywy znanych bajek;
- instrumenty perkusyjne (np. wibrafon, werbel);
Dzieci wyposażymy w dzwonki, kołatki i bębenki, wspólnie zagramy wybrany utwór. - instrumenty dęte drewniane (np. flet, obój);
- zespoły rytmiczne oraz grupy wokalne i soliści.
Warsztaty plastyczne
Idea warsztatów narodziła się w następstwie ogromnego zainteresowania tą formą edukacyjną wśród dzieci w czasie naszych czerwcowych Pikników rodzinnych. To zdecydowało o powstaniu warsztatów i nadaniu im formy wypisującej je w szkolną podstawę programową a także czerpiących z polskiej tradycji.
Tematem mogą być zatem: ozdoby choinkowe, szopka krakowska, maski karnawałowe, palmy, pisanki, prezenty dla Mamy, Taty, Babci i Dziadka. Do tego zabawa kolorami, spotkanie z malarzem, sztuka projektowania.
Zajęcia warsztatowe organizowane są dla szkół i przedszkoli w dogodnych dla nich terminach.
Czas trwania to ok. 1,5 godziny. Koszt udziału jednego ucznia to kwota 15,00 PLN. W cenie jest koszt niezbędnych materiałów pomocniczych oraz drobne upominki dla dzieci.
Warsztaty przyrodnicze
Celem zajęć jest zapoznanie dzieci ze zwierzętami, tymi które już wymarły i tymi, z którymi wciąż obcujemy na co dzień, a zatem: domowymi (koty, psy, świnki morskie), spotykanymi na podwórku i w parku (wiewiórka, ptaki) czy innymi: konie, krowy, ale i jelenie, wilki czy żubry. Zasady opieki nad zwierzętami. Poznanie drzew i roślin z naszego otoczenia, wykonywanie wspólnie zielników. To również spotkanie w Ogrodzie Botanicznym. Umiejętność rozpoznawania zwierząt (ich głosów, śpiewu) i roślin czy problematyka ekologii i czystości środowiska.
Warsztaty przyrodniczeWarsztaty taneczne
Najmłodsze i starsze dzieci zapraszamy również na warsztaty-kursy tańców karaibskich. Zajęcia prowadzą mistrzowie Polski i wicemistrzowie Europy w Tańcach Par IDO: Małgorzata Grabowska i Paweł Tarnowski.
Nasze najmłodsze uczestniczki warsztatów (Sonia Yaba i Jagoda Radwańska) w lutym 2018 zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski w duecie, Jagoda była również uczestniczką mistrzostw świata Caribbean Show 2019 we Francji, gdzie zdobyła IV miejsce.
Zgłoszenia i zapisy na zajęcia: biuro@ailesdancestudio.pl
Informacje dla szkół i przedszkoli
Wszystkie nasze warsztaty odbywają się w siedzibie Fundacji, ul. Radziwiłłowska 23/8.
Warsztaty muzyczne:
- odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca w trzech grupach:
I spotkanie – godz. 9.00; II – godz. 10.15; III – godz. 11.30
Czas trwania koncertu-warsztatu – 60 minut - Warunkiem udziału jest zgłoszenie klasy, szkoły wraz z podaniem ilości uczestników – telefonicznie: 12-422 05 79 lub mailem: biuro@zawszewarto.pl
- Koszt jednorazowego uczestnictwa wynosi 15,00 PLN. Koszt udziału w trzech spotkaniach to kwota: 12,00 PLN za spotkanie. Udział nauczycieli i opiekunów jest bezpłatny.
- Dzieci w ramach opłaty otrzymują drobne upominki i nagrody w konkursach. Najaktywniejsze w ciągu roku szkolnego klasy i grupy przedszkolne otrzymują zestawy instrumentów muzycznych.
- Po koncercie jest możliwość, aby dzieci zjadły drugie śniadanie. Podamy herbatę, soki, ewentualnie wodę.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Akademia Malucha – Koncert perkusyjny Akademia Malucha – Rytmika i folklor polski 1 Akademia Malucha – Rytmika i folklor polski 2 Akademia Malucha – plakat