Salon-02Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom a także korzystając ze znakomitej lokalizacji w Śródmieściu Krakowa postanowiliśmy poszerzyć krąg osób, do których chcemy adresować realizowaną przez nasz zespół od wielu lat misję szeroko rozumianej edukacji humanistycznej i społecznej.
Tak powstała idea Salonu Dobrego Czasu – miejsca spotkań osób, które mają już za sobą czas aktywności zawodowej, ale nie chcą utknąć z nudów przed telewizorem, chcą wykorzystać swój wolny czas z pożytkiem i dla osobistej satysfakcji, w kręgu rówieśników a czasem z młodzieżą ku wspólnej radości.
Ideą przewodnią projektu Salon Dobrego Czasu jest animacja i integracja środowiska seniorów prowadząca do podniesienia jakości życia i zagospodarowania czasu wolnego.

Ofertę naszych zajęć chcemy dostosować do potrzeb i oczekiwań Państwa – Gości Salonu Dobrego Czasu. W najbliższym czasie – od kwietnia do końca czerwca – zaplanowaliśmy spotkania wykładowo-dyskusyjne, koncerty i spacery po Krakowie w kolejne poniedziałki i czwartki.

Projekt realizowany jest siłami własnymi Fundacji „Zawsze Warto”, dzięki wsparciu finansowemu Fundatora (Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.) oraz zaangażowaniu wolontariuszy współpracujących z Fundacją (studenci, nauczyciele, ludzie sztuki i wielu innych).

Serdecznie zapraszamy!

 

ADRESACI PROJEKTU

Projekt adresowany jest do osób wieku 50+, w pierwszej do kolejności mieszkańców Śródmieścia Krakowa, ale też innych dzielnic naszego miasta. Wybrane zajęcia mają charakter otwarty (bez wskazań wiekowych) i nie wymagają rezerwacji.

PROGRAM SALONU DOBREGO CZASU

W programie podstawowym Salonu znajdują się cykliczne:
• spotkania wykładowo-dyskusyjne (prelegentami będą wybitni przedstawiciele nauki, kultury i sztuki lub)
• prezentacje tematyczne z zakresu historii i kultury i spotkania z przedstawicielami różnych organizacji i instytucji,
• koncerty muzyczne (orkiestrowe, kameralne i solowe),
• spacery z przewodnikiem po Krakowie
• warsztaty językowe
• warsztaty plastyczne.
W dalszej kolejności nasz program chcemy poszerzyć o dodatkowe zajęcia – kijki, jogę, może taniec, wycieczki.
Będziemy się wsłuchiwać w oczekiwania naszych Gości.

Zasady uczestnictwa Harmonogram spotkań

 

Informacje dodatkowe:
tel.: 12 422 05 79
mail: biuro@zawszewarto.pl