Herbaciarnia Naukowa to projekt Fundacji „Zawsze Warto” adresowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów i wszystkich zainteresowanych polegający na organizacji spotkań z wybitnymi przedstawicielami nauki, sztuki i kultury; LUDŹMI Z PASJĄ.

Spotkania mają charakter otwarty, bez konieczności udziału we wszystkich i bez konieczności rezerwacji (poza szczególnymi sytuacjami).

Spotkania Herbaciarni Naukowej odbywają się zawsze w pierwszy czwartek miesiąca, zawsze o godzinie 16.00 w auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17. W przypadku zmiany czasu i miejsca będziemy każdorazowo informować poprzez stronę internetową Fundacji.

Nazwiska gości oraz tematy wykładów znajdują się na stronie Fundacji „Zawsze Warto” w zakładce „Programy edukacyjne”/Herbaciarnia Naukowa/Kalendarium Herbaciarni Naukowej.

W czasie spotkań młodzież ma okazję wysłuchać wykładów i wziąć udział w dyskusjach, stałą częścią jest także krótki koncert muzyczny, w wykonaniu uczniów lub studentów.

Uczestnikom spotkań proponujemy dodatkowo udział w różnych formach aktywności (dyskusja, prowadzenie bloga, fotografowanie, inne) oraz zbieranie punktów w Konkursie Projektowym Herbaciarni Naukowej – szczegółowe informacje w zakładce tematycznej. Zapraszamy także uczniów i studentów do wolontariatu kulturowego – informacje szczegółowe dostępne pod adresem: naukowa@zawszewarto.pl

Herbaciarnia Naukowa to aktywna forma pogłębiania szeroko rozumianej wiedzy humanistycznej, szczególnie z zakresu kultury – to wyjątkowa okazja spotkania się z pasjonatami swoich dziedzin, którzy z fascynacją opowiadają o swojej pracy, doświadczeniach.

Kalendarium naszych dotychczasowych spotkań, mamy takie przekonanie, jest najlepszą formą zaproszenia do bywania na naszych spotkaniach… przy herbatce.
Projekt wyróżniają: wyjątkowe miejsce, wykładowcy oraz wspólna aktywność nauczycieli, uczniów i wykładowców. Naszymi wykładowcami w latach ubiegłych byli m.in. prof. F. Ziejka, prof. K. Zanussi, prof. M. Rożek, prof. W. Półtawska i wielu innych.
Współorganizatorem Herbaciarni Naukowej jest Polska Akademia Umiejętności, a partnerem Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZE PIERWSZE TEGOROCZNE SPOTKANIE
w czwartek 5 października 2017 w Salonie przy ul. Radziwiłowskiej 23/8
– oczywiście o godz.16.00.

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych!